En İyi Dizi Önerileri

En İyi 10 Dizi Önerisi

10. Merlin

Merlin diğer büyücüler de olmayan bir özelliğe sahiptir. Doğuştan büyü yeteneğine sahiptir ancak kontrol etmeyi öğrenememiştir. Annesi de onu eğitmesi için Camelot’ta yaşayan Gaius adındaki yaşlı bir doktora gönderir. Ancak bunu gizli saklı yapmak zorundadır çünkü Kral Uhter büyüyü yasaklayıp tüm cadıları ölüm ile cezalandırmıştır. Ayrıca tüm ejderhaları da yok etmiştir ancak yaşlı bir ejderha hala hayattadır. Daha sonra o ejderha Merlin’in akıl hocası olacaktır. Merlin Camelot’a ayak basar basmaz tuhaf bir şekilde Prens Arthur ile tanışır. O gün yolları kesişen iki dost aynı kaderi sonsuz bir maceraya dönüştürecektir.

9. The Orginals

Karşımıza ilk kez Vampir günlükleri dizisi ile çıkmıştır. The Originals konusu bundan 1000 yıl önce cadı bir ailenin kurt adamlardan korunmak için yaptığı büyüyle başlar. Çocukları ölümsüz olmuştur ancak kana karşı zaafları bulunmaktadır. Bu durum çocukların babasının canını oldukça fazla sıkmaktadır. Bu cadı ailesinde bulunan her bir bireyin kendine has özelliklerinin bulunması, birçok izleyici tarafından fark edilmiştir. Dizi genellikle Klaus karakteri etrafında dönmektedir ve izleyiciler en çok o karaktere hayranlık duymaktadır. Klaus vampir ve kurt adam karışımı bir melez karakterdir. Kişiliği açısından oldukça fazla sıkıntılar yaşamaktadır. Gaddar, hırçın ve ailesine karşı oldukça acımasızdır ancak bunların yanı sıra oldukça koruyucu özelliği de bulunmaktadır. Babasına duyduğu saygı ve sevginin yanı sıra kin ve nefret duygularını beslemesi ile yıllarca ondan kaçmasına sebep olmuştur. 2 kardeşini ona yaptığı ihanetler neticesinde cezalandırarak yıllar boyunca tabut içerisinde tutmuştur. Elijah isminde ailienin bir diğer çocuğu da bulunmaktadır. Kişisel özellikler olarak en çok göze çarpan özelliği, verdiği sözleri tutması ve dürüst olmasıdır.

8. Lucifer

Cehennemin Efendisi olmaktan sıkılan Lucifer (şeytan), Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hâkimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip, bu şehirde Lux adında bir mekân açıp fani bir yaşam sürmek ister. Fakat kardeşi (melek) ve babası (tanrı) onu rahat bırakmaz. Yardımcısı Maze ile beraber geldiği Dünya’da tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar ve bir yandan kendi ailevi problemleri ile uğraşır.

7. The OA

The OA konusu kör bir genç kızın aniden ortadan kaybolduktan yedi yıl sonra evine geri dönmesi ile başlayan olaylar silsilesini anlatıyor. Nerede olduğu hakkında bir fikri olmayan Prairie Johnson intihar etmeye çalışıyor ancak bu girişimi başarısız olunca hastaneye kaldırılıyor. Gözetim altında tutulduğu hastanede yedi yıldır görmediği ailesi ile karşılaşıyor. Ailesi Prairie Johnson’ı görünce çok şaşırıyor ancak asıl şaşkınlıkları kızlarındaki değişimi fark edince başlıyor. Prairie’nin görme yeteneğini geri kazandığını ve vücudunda ne olduğu anlaşılamayan yara izleri olduğunu fark ediyorlar. Üstelik Prairie adının artık OA olduğu konusunda ısrarcı. Hastaneden çıkmasının ardından da Prairie’nin birdenbire köye geri dönüşü farklı tepkilerle karşılanıyor. Prairie Johnson kimileri için bir mucize kimileri için de bir korku ögesi haline geliyor. Ancak herkesin en büyük merak konusu Prairie’nin yedi yıldır nerede olduğu ve gözlerinin nasıl iyileştiği. Prairie ise ne FBI’a ne de ailesine yıllardır nerede olduğu konusunda tek kelime etmiyor. Prairie Johnson’ın öyküsü her bölüm giderek karmaşık hale geliyor ve yeni gizemler dizinin akıcılığını artırıyor

6. Black Mirror

Dizi her bölümünde ahlaki konuları ileri teknolojinin hakim olduğu çağda kusursuz bir biçimde ele alan sayılı yapımlardan biri. Uzak gelecekte icat edilmesi yüksek ihtimal olan teknolojik cihazların demo versiyonları seyircilere tanıtılmaktadır. Black Mirror, her bölümünde birbirinden bağımsız ve farklı konulara seyircinin odaklanmasını sağlayan özel bir dizi. Bölümlerin birbirleri ile hiçbir ilişkisinin olmaması, bölümleri kaçıran seyirciler açısından da aynı zamanda büyük bir avantaj. Bununla birlikte tüm bölümlerin ortak özelliği ise gelecekteki teknolojik cihazların boyut atladığı bir dönemde geçmesidir. Bölümlerin bir diğer öne çıkan özelliği ise ahlaki değerlere yer verilmesi.

5. Supernatural

Adı üstünde bir doğaüstü drama olan Supernatural Dean ve Sam Winchester kardeşlerin, doğaüstü yaratıklarla verdikleri savaşı konu alıyor. Anneleri bilinmeyen bir varlık tarafından yakılarak öldürülmesi sonucu, babalarıyla beraber avcılık yapmaya başlayan kardeşlerden Sam normal bir hayat sürme isteği ile abiis ve babasını bırakıp üniversiteye gider. Yıllarca ailesinden ayrı yaşayan Sam, abisinden aldığı babasının kayıp olduğu haberi ile eve döner ve macera yeniden başlar.

4. Teen Wolf

Scott Mccall bir lise öğrencisidir. Oldukça normal giden hayatı bir gün baştan aşağı değişecektir. Scott Mccall, yine sıradan bir gün ormanda gezinirken bir kurt adam tarafından ısırılır. Bu ısırılma sonrasında Scott artık süper güçlere sahip olan birine dönüşmüştür. Fakat bu süper güçler aynı zamanda düşmanlar ile birlikte gelecektir. Artık Scott görmemesi gereken her şeyi görebiliyor ve duymaması gereken şeyleri duyabiliyor. Aynı zamanda fiziksel özellikleri de gelişmiştir. Çok daha hızlı ve çok daha kuvvetli biri olmuştur. Scott’ın esrarengiz değişiminden yalnızca iki kişi haberi vardır. Scott’ın en iyi arkadaşı Stiles ve bir kurt adam olarak doğan Derek bu sırrı bilen kişilerdir. Scott bu sırrını başka kimsenin bilmemesi gerekir.

3. The Vampire Diaries

Ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Elena çevresinde her zaman güzelliği ve başarılı bir öğrenci olmasıyla ön planda olmuştur. Yaşadığı acıyı dış dünyadan saklama çabasındadır. İki vampir kardeşten Stefan ve Damon’ın kasabaya gelmesiyle, Elena’yla Stefan hemen birbirlerine karşı ilgi duymaya başlarlar. Dizi bu hikâyeden yola çıkarak, ufak bir kasabadaki iki vampir kardeşin Elena isimli genç kıza karşı duydukları tutku yüzünden birbirleriyle mücadele içerisinde olmalarını konu alıyor. Vampirlerden daha iyi huylu olarak tanımlayabileceğimizin adı Stefan, daha sert ve karanlık görünümlü olan ve insan kanı içme konusunda herhangi bir vicdan azabı duymayansa Damon. Bu iki vampirin birbirleriyle mücadelesi sırasında yalnızca Elena değil, genç kızın ailesi ve kasabanın diğer sakinleri de tehlike altında olacak.

2. The 100

97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyonla kaplanmıştır. Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır ve bu uzay istasyonları Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Kaynaklar kıttır, suçun türüne bakılmaksızın 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak ölümle cezalandırılmaktadır. Ark’ın kaynakları tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına ihtiyaç duyulmaktadır. 100 genç mahkûmun dünyaya gönderileceği duyurulur ve yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilir. Planlananın aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Ancak sorunları bunlarla sınırlı kalmayacak ve Dünyalılar diye adlandırılan, yeryüzünde nükleer patlama ve radyasyondan kurtularak sağ kalmayı başarmış bazı insanlar; Biçiciler adındaki yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşılaşacaklardır.

1. Game Of Thrones

Yazların ve kışların normalden farklı olarak, anormal derecede uzun sürebildiği, hatta bazen kışların bir ömür sürebildiği ilginç bir yurt, fitne fesatlarla doludur. Burada tamı tamına yedi krallık bulunmaktadır ve Starklar‘ın kalesi Kıştepesi’nin kuzeyinde, bu yedi krallığı koruyan surun ardında bilinmeyen, tekinsiz güçler toplanmaktadır. Starklar’ın Lordu Eddart Stark’ın yakın arkadaşı Kral, eski kral eli ve Eddard Stark’ın akıl hocası ölür. Daha sonra kendisine gelen mesaj ile kendisinin kral eli olması istenir. Bu görevi pek hoşnut karşılamaz ama kabul eder. Eddard Stark tahta geçtikten sonra, kendisini tahtı arzulayan entrikalar, oyunlar arasında bulur. Artık dostuyla düşmanını, doğru yol ile yanlış yolu ayırt edecek yetiye sahip değildir.Kış, 7 krallık için de uğursuz bir şekilde gelmektedir, taht mücadeleleri bu sefer diğerlerine göre çok çetin geçecektir. Kısaca Game of Thrones konusu, taht mücadelelerini anlatıyor ama bunun klişe bir konu olmadığını 8 sezon süren maceradan anlayabilirsiniz.

 

YORUM BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Play’den İndir

Mobil uygulamamızı indirerek, Android
işletim sistemine sahip cihazınızdan
eğlenceli ve keyifli sohetin tadını çıkartın!

Apple Store’dan İndir

Mobil uygulamamızı indirerek, IOS işletim
sistemine sahip cihazınızla eğlenceli ve
keyifli sohbetin tadını çıkartın!

error: Content is protected !!